E-uprawnienia: przedłużanie uprawnień

W związku ze zmianą kadencji Władz Uczelni uprawnienia wszystkich Pracowników korzystających na co dzień z systemu SAP UJ albo wygasły z dniem 31 sierpnia br., albo na mocy Zarządzenia nr 64 Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego z 17 czerwca 2024 roku zostały przedłużone na czas obowiązywania upoważnienia do przetwarzania danych osobowych RODO, ale nie dłużej niż do końca grudnia br. Aby ułatwić przedłużanie uprawnień w okresie obowiązujących obecnie przepisów przygotowaliśmy dla Państwa nową funkcjonalność w aplikacji e-uprawnienia.

Polega ona na możliwości szybkiego przedłużenia aktualnie posiadanych uprawnień w systemie SAP UJ.

Po zalogowaniu na stronie www.sapiens.uj.edu.pl/uprawnienia i po skorzystaniu z wyszukiwarki (uprawnienia można przedłużyć tylko dla siebie) - wybierając na liście swoje dane osobowe i klikając w przycisk "zmiana uprawnień" możecie Państwo wybrać jeden z typów formularzy do wypełnienia. Wśród nich znajduje się opcja pt.: "Przedłużenie aktualnie obowiązujących uprawnień". Po jej wybraniu - system sprawdzi jakie aktualnie posiadasz uprawnienia w systemie SAP i wyświetli je na liście. Z niej wybrać można albo opcję przedłużenia wszystkich uprawnień tak jak dotychczas lub odznaczyć te, których nie będziemy już używać. Zapisany wniosek zostanie wysłany do bezpośredniego przełożonego w celu akceptacji, a następnie do ew. dysponenta środków finansowych. Jego wskazanie nie jest obowiązkowe, ale może przyśpieszyć proces akceptacji.

Dodano: 2024-09-04 11:00:00